Arctic Nutrition on koripallomaajoukkueiden uusi yhteistyökumppani

9.12.2023 18:15 Luonnon raaka-aineista energiajuomia ja ravintolisiä valmistava, maailmanlaajuisesti toimiva suomalaisyritys Arctic Nutrition toimii jatkossa Susijengin ja Susiladiesin yhteistyökumppanina. Sopimus on kestoltaan monivuotinen.

Koripalloliiton myyntipäällikkö Jussi Laurila on tyytyväinen uudesta yhteistyösopimuksesta, jonka myötä maajoukkueiden urheilijat saavat jatkossakin nauttia korkealaatuisista Arctic Nutritionin tuotteista.

– Maajoukkueiden pelaajien keskuudessa Arctic Nutritionin tuotteet ovat olleet suosiossa jo pitkään. On hienoa, että uuden yhteistyön myötä saamme kasvatettua yhteistyötämme entisestään, sanoo Laurila.

– Yhteistyön molemmat osapuolet haluavat tehdä ja tuottaa parasta mahdollista laatua omalla toimialallaan. Koripallomaailmassa yritämme auttaa pelaajia saamaan oma maksimaalisen potentiaalinsa esiin ja on hienoa, että Arctic Nutrition tukee meitä sekä pelaajia tässä tavoitteessa, Laurila iloitsee.

Koripallomaajoukkueiden kanssa tehtävän yhteistyön avulla Arctic Nutrition tavoittelee läpimurtoa kansainvälisillä markkinoilla.

– Olemme erittäin tyytyväisiä Koripalloliiton kanssa tehtyyn uuteen sopimukseen. Suomalainen koripallo on kasvattanut suosiotaan, saanut suurta näkyvyyttä kansainvälisesti ja osoittanut positiivisen luonteen urheilulajina. Koska koripallo on maailman toiseksi suurin urheilulaji, se sopii erinomaisesti yrityksemme kasvustrategiaan, kommentoi Arctic Nutritionin toimitusjohtaja Teemu Penttilä. 

 
7.2.2025 09:00 Korisliiga

Oomi sähköistää Korisliigan katsomot! Oomi Korisliigan yhteistyökumppaniksi

Energiapalveluyhtiö Oomi ja Korisliiga ovat solmineet yhteistyösopimuksen, jonka keskiössä ovat joukkueiden fanit. Yhteistyöllä tarjotaan faneille ainutlaatuisia kokemuksia Korisliiga-paikkakunnilla.

31.1.2025 14:54 Yhteistyökumppanit

Moovy Susijengin kumppaniksi matkalla EM-kotikisoihin

Suomalainen pysäköintipalvelu Moovy ja Susijengi ovat solmineet Tampereella pelattaviin EM-kotikisoihin kumppanuuden, jonka näkyvin osa on kaikki korisfanit yhteen keräävä Fan Zone. Fan Zone rakentuu Moovyn emoyhtiö Finnparkin pysäköintialueelle.

13.1.2025 12:25 Yhteistyökumppanit

We deliver -rahaston haku on käynnistynyt – hae tukea 31.1. mennessä

Koripalloliiton, PostNordin ja Koripallosäätiön yhteistyön myötä perustettu We deliver -rahasto jakaa tukia jo 17. kerran vähävaraisten perheiden koripalloharrastuksen tukemiseen. Hae tukea perjantaihin 31. tammikuuta mennessä.

31.10.2024 10:00 Yhteistyökumppanit

It’s Taffel Time: Taffel on Susijengin uusi yhteistyökumppani

Taffel ja Suomen Koripalloliitto ovat solmineet yhteistyösopimuksen. Yhteistyö tulee näkymään Susijengin ottelutapahtumissa ja sosiaalisen median kanavilla sekä Taffelin markkinoinnissa.

12.9.2024 13:49 Yhteistyökumppanit

We deliver -rahasto jakoi stipendejä – rahasto tukenut vähävaraisia perheitä jo yli 300 000 eurolla

Koripalloliiton, PostNordin ja Koripallosäätiön yhteistyön myötä perustettu We deliver -rahasto jakoi kesäkuussa 96 stipendiä. Vuonna 2018 perustettu rahasto on tukenut 16 hakukierroksen aikana yli 1100 perhettä.

10.9.2024 10:00 Korisliiga

Millpoint jatkaa Koripalloliiton ja Korisliigan yhteistyökumppanina

Suomen Koripalloliitto ja mainos- ja liikelahjamaailman syövereissä vaikuttava Millpoint ovat solmineet jatkosopimuksen.

31.8.2024 12:38 Koripalloliitto

Mielen hyvinvointi on osa turvallista urheilua – Koripalloliitto tukee nuorten hyvinvointia Pohjola Vakuutuksen ja MIELI ry:n kanssa

Suomen Koripalloliitto on mukana Pohjola Vakuutuksen ja MIELI ry:n yhteistyössä tukemassa nuorten mielen hyvinvointia. Yhteistyön tavoitteena on vahvistaa mielen hyvinvointia tukevaa valmennusosaamista ja kokonaisvaltaista turvallisuutta urheiluympäristössä, sekä edesauttaa lasten ja nuorten pysyvyyttä liikunnan parissa.

12.8.2024 12:46 Yhteistyökumppanit

We deliver -rahaston haku on käynnistynyt – hae tukea 25.8. mennessä

Koripalloliiton, PostNordin ja Koripallosäätiön yhteistyön myötä perustettu We deliver -rahasto jakaa tukia jo 16. kerran vähävaraisten perheiden koripalloharrastuksen tukemiseen. Hae tukea sunnuntaihin 25. elokuuta mennessä.

29.7.2024 15:56 Pääjuttu

Susijengi mukana kiusaamisvapaalla vyöhykkeellä – huippupelaajat kisailevat Tampereen K-Marketeissa 31. heinäkuuta

Suomen koripallomaajoukkueen pelaajat keräävät rastikilpailu-tyyliin jeesauspisteitä ja varoja kiusaamisen vastaiseen työhön. Kiusaamisvapaa vyöhyke on K-Market-ketjun toimintamalli, joka muistuttaa, että kiusaamiseen puuttuminen on meidän jokaisen vastuulla.

29.4.2024 10:00 Yhteistyökumppanit

Koripalloliitto ja Rantalainen yhteistyösopimukseen

Suomen Koripalloliitto on solminut monivuotisen yhteistyösopimuksen Suomen johtavan talous- ja palkkahallintoalan asiantuntijaorganisaation kanssa. Rantalainen tarjoaa seuroille jatkossa taloushallinnan palveluita ja osaamista.

Näytä lisää vastaavia