Aikuiset - Miehet
19-vuotiaat (U19) - Miehet
17-vuotiaat (U17) - Miehet
16-vuotiaat (U16) - Miehet
|
Aikuiset - Naiset
19-vuotiaat (U19) - Naiset
17-vuotiaat (U17) - Naiset
16-vuotiaat (U16) - Naiset
|
15-vuotiaat (U15) - Mixed
|
MIN | Peliaika | 1P | Vapaaheitot |
2P | 2 pisteen heitot | 3P | 3 pisteen heitot |
H | Heittoyritykset | O | Onnistuneet heitot |
% | Onnistumisprosentti | LEV | Levypallot |
HL | Hyökkäyslevypallot | PL | Puolustuslevypallot |
LEV | Levypallot yhteensä | S | Koriin johtaneet syötöt |
V | Virheet | V- | Tehdyt virheet |
V+ | Kohdistuneet virheet | M | Menetykset |
R | Riistot | T | Torjunnat |
T+ | Suoritetut torjunnat | T- | Kohdistuneet torjunnat |
TEH | Tehokkuus, kaava: PIST+LEV+S+R+T-M-(P3H-P3O)-(P2H-P2O)-(P1H-P1O) | +/- | Näyttää pelitilanteen kehittymisen pelaajan ollessa kentällä |
PIST | Pisteet |
MIN | Peliaika |
1P | Vapaaheitot |
2P | 2 pisteen heitot |
3P | 3 pisteen heitot |
H | Heittoyritykset |
O | Onnistuneet heitot |
% | Onnistumisprosentti |
LEV | Levypallot |
HL | Hyökkäyslevypallot |
PL | Puolustuslevypallot |
LEV | Levypallot yhteensä |
S | Koriin johtaneet syötöt |
V | Virheet |
V- | Tehdyt virheet |
V+ | Kohdistuneet virheet |
M | Menetykset |
R | Riistot |
T | Torjunnat |
T+ | Suoritetut torjunnat |
T- | Kohdistuneet torjunnat |
TEH | Tehokkuus, kaava: PIST+LEV+S+R+T-M-(P3H-P3O)-(P2H-P2O)-(P1H-P1O) |
+/- | Näyttää pelitilanteen kehittymisen pelaajan ollessa kentällä |
PIST | Pisteet |
Erotuomarit: Antti Heinonen, Oskari Laurila, Okko Sipponen
Ottelunumero: 5841868
Pyrintö | Ottelun parhaat | ViVe | ||
---|---|---|---|---|
|
Geralynn Leaupepe |
Pisteet
26
23
|
|
|
|
Geralynn Leaupepe |
Levypallot
22
14
|
|
|
|
Ellen Järvinen |
Syötöt
4
4
|
|
Pistetilastot | Pyrintö | ViVe |
---|---|---|
Aloitusviisikon pisteet | 74 | 64 |
Pisteet penkiltä | 5 | 4 |
Suurin pisteputki | 8 | 7 |
Suurin johto | 18 | 4 |
Pisteet 3 sek. alueelta | 28 | 50 |
Pisteet nopeista hyökkäyksistä | 0 | 11 |
Pisteet hyökkäyslevypalloista | 23 | 13 |
Pisteet vastustajan menetyksistä | 13 | 22 |
Johtoaseman muutoksia | 5 | |
Tasatilanteita | 4 |
Tyytyväinen tietenkin voittoon, sillä ei ole helppoa tulla pienen tauon jälkeen pelaamaan. Jäi fiilis, että voidaan pelata vielä huomattavasti paremmin. Ensimmäisellä puoliajalla meidän puolustus oli vähän laiskaa, ja vastustaja pääsi tekemään omia juttujaan kolmen sekunnin alueella. Parannettiin paljon kolmannella jaksolla, oltiin aggressiivisempia ja saatiin heitot putoamaan.
Pelitauko näkyi otteissa ja kokonaisuudessa, mutta oltiin ihan hyvin pelissä mukana ensimmäinen puoliaika. Kolmannessa erässä meillä ei heitot osuneet, ja Pyrintö taas heitti kolmosensa tosi hyvin. Kaikkemme tehtiin etenkin lopussa, mutta ihan ei kiri riittänyt. Paljon oli hyviä asioita pelissä ja vaatii nyt vain lisää yhdessä tekemistä.
Olemme harjoitelleet todella kovaa. Kun toteutimme hyökkäystä niin kuin haluamme, saimme hyviä heittopaikkoja. Puolustuspäässä olisimme voineet olla parempia, mutta paransimme loppua kohden.
Pelasimme hyvin kolmen viikon pelitauon jälkeen. Meillä oli hyviä paikkoja, mutta heitot eivät oikein uponneet. Tavoitteemme oli haastaa vastustajan kolmen pisteen heittoja ja onnistuimme siinä kohtalaisesti. Kaiken kaikkiaan hyvä peli saatuamme koko joukkueen jälleen pelikuntoiseksi.
Pitkän tauon jälkeen taas parketille. Puolustuspeliin täytyy panostaa, Pyrintö on vauhdikas ja heittovoimainen joukkue. Kokoonpano: Himanen, Jaatinen, R. Kujala, Petree, A. Kujala, Toomingas, Tuitele, Breen.
Parin viikon pelitauon jälkeen on tärkeää päästä heti alusta lähtien omaan peli-identiteettiin kiinni. Keskittymisemme pelissä tulee olemaan pääasiassa omassa tekemisessä, mutta lähes 76 prosenttisesti ViVen korinteosta vastannut amerikkaiskolmikko Breen-Petree-Tuitele on tietenkin huomioitava etenkin puolustuspelaamisessa. Kokoonpano: Kayla Shaw, Kaisa Pirttinen, Ellen Järvinen, Peppi Tyynilä, Geralynn Leaupepe, Saana Kujala, Emma Törnblom, Niina Sedano, Tuulia Timo