25.9.2012 Naisten SM-pronssia viime keväänä juhlinut kotkalainen Peli-Karhut saa riveihinsä merkittävän paluumuuttajan, kun Kaisa Höök palaa pääsarjatasolle muutaman vuoden tauon jälkeen. 173-senttinen, 31-vuotias Höök on pelannut urallaan mm. ammattilaisena Espanjassa ja Saksassa.

Kaisa Höök palaa pääsarjakartalle PeKan väreissä. Kuva: Kimmo Metsälä.
Kaisa Höök on Karhun Poikien kasvatti, joka on esiintynyt SM-sarjassa aiemmin Vantaan Pussihukkien (1999–2003) ja Espoo Teamin (2006–08) pelipaidassa. Höök on myös pelannut ammattilaisena Espanjan kakkosliigan Cáceresissa (2003–05) sekä Saksan Bundesliigan BG Dorstenissa (2005/06).
Edellisen kerran Höök pelasi SM-sarjaa kaudella 2007/08, jolloin hän viimeisteli Espoo Teamille 8,6 pistettä, 3,2 levypalloa, 2,0 riistoa sekä 1,6 syöttöä ottelua kohden. Viimeiset kaudet Höök on viettänyt terveysalan opintojen parissa, mutta hän on pitänyt pelikuntoa ja -tuntumaa yllä pelaamalla opiskelun ohessa II Divisioonaa Järvenpään NMKY:ssa.
Naisten maajoukkueessa Höök on pelannut 33 ottelua ja heittänyt niissä 42 pistettä. Nuorten maaotteluita Höökillä on vyöllään 18.
Kaisa Höökin lisäksi Peli-Karhuissa pelaavat kaudella 2012/13 Reetta Piipari, Lotta Richter, Anissa Pounds, Arla Koski, Annika Sastamala, Maiju Virtanen, Laura Tuokko, Korinne Campbell, Miriam McKenzie, Nikki Byrd sekä Karoliina Hakkarainen. Joukkuetta valmentaa Seppo Kurki apunaan Veikko Virtanen.
Lauantaina Naisten Korisliiga jatkui yhdellä ottelulla. Siinä Vimpelin Veto haki vierasvoiton Nokialta 74-68.
Naisten Korisliiga jatkui perjantaina kahdella ottelulla. Illan voittajia olivat HBA-Märsky ja Honka.
Naisten Korisliigan keskiviikon ainoassa ottelussa ToPo paransi asemiaan kaatamalla kotikentällään EBT:n. Ottelu päättyi 72–66.
Naisten Korisliigassa pelattiin lauantaina neljä ottelua. Illan voittajia olivat BC Nokia, Pyrintö, ViVe ja EBT.
Naisten Korisliigassa pelattiin sunnuntaina yksi ottelu, jossa Honka sai vieraakseen Vimpelin Vedon. Vierasjoukkue meni ottelussa menojaan ja vei sarjapisteet mukanaan. Ottelu päättyi 94–74.
Naisten Korisliigassa pelattiin lauantaina kaksi ottelua. Illan voittajia olivat Peli-Karhut ja BC Nokia.
Naisten Korisliigan perjantain ainoassa ottelussa HBA-Märsky sai vieraakseen paikallisvastustaja ToPo:n. Ottelu päättyi Märskyn voittoon 71-64 ja se kaatoi ToPo:n kolmannen kerran tällä kaudella.
Naisten Korisliigassa pelattiin lauantaina neljä ottelua. Voittoihin ylsivät Pyrintö, PeKa, BC Nokia ja EBT.
Naisten Korisliigassa pelattiin keskiviikkona kolme ottelua. Illan voittajia olivat PeKa, EBT ja Pyrintö.
Naisten Korisliigassa pelattiin tiistaina yksi ottelu. Kouvolassa pelattu kamppailu eteni jatkoajalle, jonka päätteeksi ToPo vei sarjapisteet lukemin 84–75.