Henrik Dettmann -korisleiri 7.-9.6.2024 Raumalla

Leiri on tarkoitettu kaikille koripallosta kiinnostuneille 2006-2013 syntyneille tytöille ja pojille. ⁠Leiri järjestetään pe-su 7.-9.6.2024 klo 9-16.⁠ Leiripaikkana toimii Raumanmeren koulu sekä lähialueiden liikuntapaikat.

Kuva: Veikko Soittu

Leirin sisältö on suunniteltu niin, että se sopii kaiken tasoisille pelaajille. Keskiössä on yksilötaidon kehittäminen erilaisten pienpelien avulla ja tietenkin hauskanpito! Leirillä pelataan myös erilaisia pelejä ja kesälajeja ulkona.⁠

⁠Leirin tavoitteena on tuoda pelaajille onnistumisen iloa sekä kivaa yhdessä tekemistä!⁠

Henrik Dettmannin lisäksi leirillä on mukana Mirka Dettmann, Anton Mirolybov sekä Rauma Basketin juniorivalmentajia. ⁠

Leirin hinta on 120 euroa. Hinta sisältää ohjatun toiminnan, lämpimän aterian, välipalan, vakuutuksen ja leiripaidan. Leirille mahtuu maksimissaan 75 pelaajaa ja pelaajat valitaan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Ilmoittautuminen:
https://raumabasket.myclub.fi/flow/events/6918162


Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa. 

Päivitetty