Zamora oli vielä päätösjakson puolenvälin tietämissä vahvasti matkalla kohti vierasvoittoa 57–65-lukemissa. Loppuhetkillä Zamoran hyökkäyspeli kuitenkin tukahtui täydellisesti ja Cadi La Seu vei ratkaisuhetket 12-0. Molemmat joukkueet ovat voittaneet nyt yhden kolmesta ottelustaan.
Taru Tuukkanen kuului Zamoran avausviisikkoon ja oli joukkueensa paras pisteidentekijä 12 pisteellään (kakkoset 4/9, kolmoset 0/2, vapaaheitot 4/6). Lisäksi Tuukkanen haki kaksi levypalloa, antoi yhden syötön ja riisti pallon kerran.
Tiina Sten tuli vaihdosta peliin Cadi La Seulle ja keräsi viidessä minuutissa kaksi pistettä (kakkoset 1/2) ja yhden syötön.
Korpivaaran Ferrolille tappio, Mäkitalon Trutnoville voitto
Sarjatasoa alempana Espanjan Liga Femenina 2:ssa Heta Korpivaaran Ferrol kärsi avaustappionsa tylyllä tavalla, kun Bembimbre pyöritteli Ferrolia kotonaan 86–48 (35–33). Avauspuoliskolla tasaisena edennyt ottelu kirjattiin toisella puoliskolla Bembimbrelle 51–15.
Korpivaara kuului Ferrolin aloitukseen ja nakkasi 24 minuutissa 10 pistettä (kakkoset 5/6, kolmoset 0/1), sieppasi yhden levypallon ja antoi yhden korisyötön. Bembimbren tehokkaimmat olivat Jetaime Brown (22/8) ja Esther Morillo (20/2).
Anni Mäkitalon Trutnov kukisti hitaan alun jälkeen Hradec Kraloven Tshekin liigassa 79–63 (38–38). Voitto oli Trutnoville kauden kahdeksasta ottelusta kuudes. Mäkitalo sieppasi kolmessa minuutissa yhden levypallon voittajille, jonka rynnistystä johdattivat 18 pistettä henkeen keränneet Katerina Novakova ja Darina Misurova.
