Etelä-Karjalassa koripallon ensiaskeleensa ottanut Tuure on ollut tärkeä tekijä Catzin hyvin sujuneessa alkukaudessa. Kaudella 1997-98 Forssan Alun riveissä Suomen mestaruuden voittanut Tuure on kasannut ottelukohtaisiksi keskiarvoikseen 11,2 pistettä ja 7,3 levypalloa.
Catz on voittanut kauden 21 ottelustaan 14 ja on sarjassa tukevasti kolmossijalla. Joukkue on ennättänyt Tuuren lisäksi sopimaan jatkosta Elena Reshetkon, Yelena Solovyevan ja Alena Ivanovan kanssa.
Seuraavan kerran Tuuren näkee taistelevan tulevana lauantaina, kun Catz kohtaa Lappeenrannan Urheilutalolla BC Nokian. Ottelu alkaa klo 14.00. Lisäväriä otteluun tuovat valmentajien perhesuhteet; Catzin valmentajan Tommi Koskisen vaimo Marianne Koskinen valmentaa BC Nokiaa.
Lisätietoja: /sarjat_tulokset/naisten_sm-sarja/