Hartwall vastaa maajoukkuekaudella 2013 Suomen miesten, naisten ja nuorten maajoukkueiden juomahuollosta lähdevesistä Gatorade-juomiin sekä maaotteluiden yhteistyökumppani- ja lehdistötilaisuuksien juomatarjoiluista.
Hartwall näkyy myös Koripalloliiton katukoristapahtumissa sekä tulevan kesän maaotteluissa. Katukoriskiertueella Hartwall on mukana Pepsi- ja Mountain Dew -tuotemerkeillään. Ensi kerran Hartwall näkyy maaotteluissa 8.-9. kesäkuuta Töölön Kisahallissa pelattavissa naisten EM-karsintaotteluissa.
Helsingin Pasilassa sijaitseva 13 349 -paikkainen Hartwall Areena toimii Suomen miesten maajoukkueen eli ”Susijengin” kotiluolana elokuussa, kun Slovenian EM-kisoihin valmistautuvat Latvia ja Iso-Britannia saapuvat Suomeen valmistaviin maaotteluihin.
Suomeen odotetaan saapuvaksi EM-kisakenraaleiden merkeissä mm. Iso-Britannian ja NBA-joukkue Chicago Bullsin luottolaituri Luol Deng.
Koripalloliiton ja Hartwallin yksivuotiseen sopimukseen sisältyy kaksivuotinen jatko-optio.
Lue myös artikkelit
- Lipunmyynti kesän maaotteluihin käynnistynyt!
- Susijengi kahdesti kotiyleisön eteen Hartwall Areenalla
Lisätiedot: Suomen maajoukkueet
