Ennen kesänsä huipentavaa Ruotsi-ottelua Susijengi pelaa kansainvälisessä turnauksessa Saksan Ulmissa sekä haastaa Venäjän Pietarin Sibur Arenalla.
Susijengi ja EM-karsintoihin valmistautuva vauhdikas Ruotsi iskevät yhteen lauantaina 27.8. klo 19:30 Espoon Metro Areenalla. Otteluun on myyty ennakkoon jo yli 5000 lippua, joten otteluun mielivien on syytä kiirehtiä varmistaakseen paikkansa.
Metro Arenan istumapaikkojen kapasiteetti on 6000 katsojaa ilman aitiopaikkoja.
– Luvassa on upea päätös upealle maajoukkuekesälle. Takana on mm. kaikin puolin hienosti menneet nuorten PM- ja EM-kisat sekä kaksi erinomaista Susijengin maaottelua Tampereella ja Helsingissä. Näillä eväillä on hyvä ponnistaa kohti miesten EM-kotikisoja 2017, kommentoi Koripalloliiton myyntijohtaja Timo Vertio.
Suomi isännöi ensi vuoden EM-lopputurnausta yhdessä Israelin, Romanian ja Turkin kanssa.
Lisätiedot: Suomi-Ruotsi-maaottelun ennakkolipunmyynti
