HL Coleman jatkaa JKS-paidassa

Divari A:ssa pelaava Järvenpään Koripalloseura on solminut jatkosopimuksen 202-senttisen HL Colemanin kanssa. 40-vuotias Coleman siirtyi Järvenpäähän viime tammikuussa ja tehtaili joukkueen riveissä keskimäärin 17,6 pistettä ja 9,3 levypalloa.

Wyomingin yliopistossa koripallo-oppinsa saanut Coleman on pelannut Suomessa aikaisempina kausina mm. KaU:ssa, Helsinki Seagullsissa ja Lappeerannan NMKY:ssä. Lappeenranta-kausilta Colemanilta löytyy palkintohyllystään yksi cup-mestaruus.

JKS:llä on sopimukset kaudesta 2015/2016 Colemanin lisäksi Arsene Towan, Juho Hietasen, Juuso Kauppisen, Joakim Jousiston, Jesse Mäntylän, Leo Tarjanteen, Karl Engelvuoren, Elias Eerikinharjun, Henri Kantosen ja Konsta Kallion kanssa.

Lisätietoja: HL Coleman

Päivitetty