Helmikuun Kori-lehti luettavissa netissä

Keskiviikkona 25.2. Ilta-Sanomien välissä KORI-lehti on luettavissa ja ladattavissa PDF-tiedostona Basket.fi-palvelussa, tämän artikkelin lopussa olevan linkin välityksellä.

Petteri Koposen harvinainen visiitti seurajoukkueen kanssa Suomeen on tuoreen KORI-lehden kansijuttu.

KORI-lehti siirtyi Suomen suurimman iltapäivälehden, Ilta-Sanomien väliin viime kesänä. Lehti on Koripalloliiton tuottamaa lajimarkkinointia suurelle yleisölle. Ilta-Sanomien levikki on yli 120.000 ja päivittäisiä lukijoita sillä on yli puoli miljoonaa.

Koripalloliiton jäsenistölle ja muille koripallon seuraajille lehti on luettavissa printtiversion ilmestymisen jälkeen Basket.fi-palvelussa.

Helmikuun numeron kansijuttuna on Petteri Koposen ja Himkin Suomen-vierailu lauantaina 28.2. Vantaalla pelattavaan VTB-otteluun Loimaa Bisonsia vastaan. Muita pääjuttuja ovat kansainvälistyvä Korisliiga, Yhdysvalloissa opiskeleva Oskar Michelsen ja opiskelijaurheilijat, Susijengin elokuinen Ranska-maaottelu ja Naisten Korisliigan valtasuhteet.