Kun peliaikaa oli jäljellä enää noin minuutti, Warriorsin Glenn Robinson III donkkasi Draymond Greenin syötöstä loppulukemat. Bullsilla oli vielä mahdollisuudet sekä tasoitukseen että ohitse, mutta Zach LaVinen heitot kolahtivat rautoihin.
LaVine oli 22 pisteellä, kuudella levypallolla ja kuudella syötöllä Bullsin pistekuningas, mutta Markkanen ei jäänyt kauaksi. Suomalainen säkitti 20 pistettä, noukki kolme levypalloa, tarjoili yhden syötön ja riisti kolmesti pelaamassaan 36 minuutissa. Markkanen heitti pelitilanneheittonsa 8/17, joista kolmoset 4/11.
Bullsilta kaksinumeroisille pistelukemille ylsivät myös Coby White (14/3) ja Denzel Valentine (11/2). Warriorsin pisteistä vastasivat Robinson (20/7), Alec Burks (14/4) ja Eric Paschall (13/3).
Bulls pelaa seuraavan kerran sunnuntaina Miami Heatia vastaan vieraissa.
