Maailmankuulu The Harlem Globetrotters palaa Suomeen maaliskuussa

Taiturimaisia koripallon näytösotteluita pelaava The Harlem Globetrotters –joukkue saapuu vierailulle Suomeen keväällä. Joukkue nähtiin Suomessa 20 vuoden tauon jälkeen viime syksynä ja yleisön pyynnöstä viihdettä on tarjolla jälleen maaliskuussa.

The Harlem Globetrottersin ilmavia donkkeja nähdään maaliskuussa Vantaalla.

The Harlem Globetrotters nousee Vantaan Energia Areenan koripalloparketille sunnuntaina 12. maaliskuuta. Lipunmyynti otteluun on käynnissä.

Ottelulippujen lisäksi myynnissä on erityisiä Magic Pass -lippuja saman iltapäivän ennakkotapahtumaan, jossa mahdollista tavata joukkueen pelaajia ja kokeilla pallotemppuja heidän kanssaan.

The Harlem Globetrottersin Suomen-vierailu on osa joukkueen laajaa maailmankiertuetta. Kyseessä on ainutlaatuinen joukkue, jonka ottelut tarjoavat huikeaa maailmanluokan viihdettä koko perheelle. Joukkue on ilahduttanut urheiluviihteen ystäviä ympäri maailman jo lähes 90 vuoden ajan ja sen pelit ovat yhdistelmä taiturimaista pallonkäsittelyä, upeita pallottelutemppuja ja nautittavaa viihdettä.

Lisätiedot: Harlem Globetrotters

Lisätiedot: Lipunmyynti

Päivitetty