Bulls lähti otteluun uudistetulla aloitusviisikolla, jossa pelinrakentaja Coby White (13/4/5 syöttöä) ja ison pään Wendell Carter Jr. (12/11) korvattiin Tomas Satoranskylla (10/6/7) ja Thaddeus Youngilla (10/7/7).
Tuloksellisesti Bulls otti ottelun haltuun toisella neljänneksellä ja karkasi kymmenen pisteen taakse kolmannella neljänneksellä. Erityisesti Bullsilla vauhdissa oli tulokas Patrick Williams (23/6), joka pussitti uransa korkeimman pistelukeman.
Markkanen pelasi reilut 32 minuuttia keräten nimiinsä 13 pistettä, seitsemän levypalloa, yhden syötön, torjunnan ja riiston. Markkasen heitto takkusi, kun hän osui pelitilanneheittonsa vain 4/12, joista kolmoset 2/9.
Yksittäinen kohokohta tapahtui toisella neljänneksellä, kun Markkanen torjui puolustuspäässä ja osui kolmosellaan välittömästi siirtymähyökkäyksen päätteeksi.
Raptorsin pistekolmikon muodosti Norman Powell (32/4/5), Kyle Lowry (20/5/8) ja Chris Boucher (17/4).
Bulls pelaa seuraavan kerran tiistain ja keskiviikon välisenä yönä kotonaan Oklahoma City Thunderia vastaan.
