– Kiitos WSOY:n ja Timo Julkusen suuntaan, jotka ovat lähteneet ennakkoluulottomasti naiskoriksen matkaan jo usean vuoden ajan. Naisten maajoukkueessa on viime ajat ollut hieno pöhinä ja uskon vahvasti, että tulevat vuodet tulevat entisestään pönkittämään tätä mielikuvaa.
– Talon sisäisesti haluan välittää kiitokset naisten maajoukkueen johtoportaaseen Piia Kettuselle sekä jo ansaittuja eläkepäiviä viettävälle Vesa ”Puke” Walldénille, joka löi alkutahdit tälle hienolle yhteistyölle, Koripalloliiton myyntipäällikkö Jussi Laurila kiittelee.
Uuden sopimuksen myötä 6. pelaaja -uutiskirjeen tilaajat saavat herkullisia tarjouksia mielenkiintoisista korisaiheisista kirjoista.
WSOY kustantaa monipuolisesti kotimaista ja suomennettua kauno- ja tietokirjallisuutta sekä lasten- ja nuortenkirjoja. Vuonna 1878 perustettu WSOY tunnetaan monien suomalaisten klassikkokirjailijoiden kustantajana. WSOY toimii kirjallisuuden suunnannäyttäjänä ja tuo kiinnostavimpia kirjoja niin Suomesta kuin maailmalta lukijoiden ulottuville. WSOY työskentelee pitääkseen kirjat ja lukemisen merkityksellisenä osana suomalaisten elämää sekä vaaliakseen kirjallista perintöään.
