Pahimmillaan Hawks venytti ensimmäisen kahdentoista minuutin aikana eron 16 pisteeseen, mutta Bulls nousi takaisin peliin toisella neljänneksellä. Puoliajan jälkeen vierailla oli hallussaan johto, jota atlantalaiset eivät enää kyenneet kirimään.
19 pisteen illassa suomalaistulokkaan parhaat hetket osuivat juuri toisella puoliajalle. Markkasen kolmoset upposivat yksi viidestä, mutta kahdeksasta kakkosesta sisään meni viisi. Vapaaheittoviivalta ”Finnisher” heitti takuuvarmasti jokaisen kuudesta heitostaan sisään. Lisäksi Markkanen riisti ja torjui kertaalleen.
Markkanen oli joukkueensa kolmanneksi paras pistemies, kun 21 pisteeseen ylsivät Zach LaVine ja Bobby Portis. Hawksin, ja koko parketin, pistekuningas oli Taurean Prince (38/6/7 syöttöä).
Bulls pelaa seuraavan kerran tiistain ja keskiviikon välisenä yönä kotikentällään Los Angeles Clippersia vastaan.
